Energia i gazownictwo

dla naszych Partnerów

photo

23 czerwca 2020 Oznakowanie hali produkcyjnej

Pracując na hali produkcyjnej warto mieć na uwadze, iż zalicza się ona do miejsc, w których może dojść do różnych, niechcianych
Pracując na hali produkcyjnej warto mieć na uwadze, iż zalicza się ona do miejsc, w których może dojść do różnych, niechcianych pomyłek i błędów. W efekcie końcowym poprzez coś takiego, można przypłacić zdrowiem, a czasami nawet życiem. Aby uniknąć tego typu sytuacji, niezbędne okazuje się właściwe oznakowanie takiej hali produkcyjnej.

Oznakowanie hali produkcyjnej – korzyści

Oznakowanie poziome w zakładach produkcyjnych jest ważne z kilku, podstawowych względów. Po pierwsze, każdy pracodawca powinien zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników. Odpowiednie oznakowanie ważnych miejsc, przyczyni się przede wszystkim do zmniejszenia wypadków i kolizji oraz zwiększy wydajność osób pracujących w takim zakładzie. Z kolei... Brak oznakowania, może spowodować wstrzymanie prac, spowodowanych trudnościami w poruszaniu się, co przełoży się na duże straty finansowe.

Prawidłowe oznakowanie hal produkcyjnych – jak wygląda?

Aby wymogi BHP zostały spełnione, trzeba pamiętać w pierwszej kolejności o zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim pracownikom, których zadania odbywają się na hali produkcyjnej. Zaliczają się do nich:
  • Wyznaczenie dróg dla wózków widłowych. Muzą zostać uwzględnione skrzyżowania, strefy manewru oraz miejsca załadunkowe i rozładunkowe towaru.
  • Wyznaczenie stref (oznakowanie liniami) przeznaczonych dla pieszych. Dzięki temu pracownicy mogą swobodnie poruszać się po miejscu pracy.
  • Malowanie pasów ostrzegawczych, dotyczących zmiany poziomu podłoża – dotyczy np. schodów i ramp.
  • Umieszczanie piktogramów ostrzegawczych
  • Odpowiednie oznakowanie dróg ewakuacyjnych
  • Umieszczanie strzałek wyznaczających kierunki, słupów, kontenerów oraz koszy

Jak prawidłowo wykonać oznakowanie hali produkcyjnej?

Aby piktogramy oraz inne oznakowania na hali produkcyjnej można było uznać za sukces, należy namalować je w odpowiedni sposób, po to, aby przetrwały długi czas. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz różnym możliwościom, które wstępują na dzisiejszym rynku, przetestowano przeróżne metody, spośród których można wybrać te najskuteczniejsze. Coś takiego pozwala uzyskać doskonale widoczne i trwałe oznakowanie. Strzałem w dziesiątkę okazuje się technologia hydrodynamiczna. Idea ta polega na nakładaniu farby pod wysokim ciśnieniem. Coś takiego pozwoli głęboko wniknąć farbie w nawierzchnię, co znacznie zwiększy jej trwałość. Wszystko wykonuje się przy pomocy specjalistycznego agregatu i dysz, które pozwalają zyskać niesamowitą precyzję. Bardzo ważne jest, aby namalowane piktogramy miały dużą odporność na ścieranie oraz na działanie środków chemicznych takich jak np. smary, oleje, czy rozpuszczalniki.

Oznakowanie hali produkcyjnej – zleć to zadanie specjalistom!

Chcąc zyskać najwyższej jakości oznakowanie hali produkcyjnej, powinieneś to zadanie zlecić profesjonaliście, którzy:
  • wykonają całą mieszcząc się w określonym czasie
  • do każdego zadania mają indywidualne podejście i dostosują warunki umowy pod potrzeby klienta.
  • zagwarantują trwałość oznakowania
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, można zyskać najlepsze efekty. Solidne i trwałe oznakowanie jest bazą pod to, aby na halach produkcyjnych zagościł porządek i bezkolizyjny ruch, co przełoży się na bezpieczne wykonywanie zadań przez wszystkich pracowników.
Powiększ mapę