Energia i gazownictwo

dla naszych Partnerów

photo

30 sierpnia 2022 Inwestycja w ogrzewanie podłogowe

Maksymalne wykorzystanie energii cieplnej w budynku.

Przy rosnących kosztach utrzymania budynków i mieszkań każdy poszukuje rozwiązań, które pozwolą na oszczędność. Na rynku istnieje wiele nowoczesnych, wydajnych technologii, które można wykorzystać na własny użytek. Dziś kilka słów o jednej z nich – o ogrzewaniu podłogowym. Dlaczego warto je zainstalować i jakie korzyści da mieszkańcom taka inwestycja grzewcza?


Ogrzewanie podłogowe – ciepło w całym pomieszczeniu


Trudno o bardziej wydajny sposób ogrzewania niż umieszczenie paneli grzewczych w podłodze. Ta technologia wykorzystuje najprostsze, znane wszystkim prawa fizyki. Ciepłe powietrze samoistnie się unosi, zatem umieszczenie źródła ciepła nisko ma największy sens. Panele są rozłożone równomiernie pod całą posadzką, w związku z tym ciepło jest rozprowadzane po całym pomieszczeniu jednocześnie, łatwiej jest utrzymać stała temperaturę powietrza, a potencjał energetyczny jest wykorzystany w maksymalnym stopniu.


Pobieranie energii cieplnej ze źródeł odnawialnych


Ogrzewanie podłogowe często idzie w parze z nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi. Na taką inwestycję decydują się osoby przeprowadzające termomodernizację budynku. Instalując np. pompę ciepła lub ekologiczny kocioł, można jednocześnie zadbać o to, aby uzyskana z nich energia trafiała w optymalnych ilościach do wszystkich pomieszczeń. Dlatego jeśli planujesz zakup i instalację nowego źródła ciepła w budynku lub jesteś w trakcie budowy domu, to jest to doskonała okazja do tego, aby zainwestować właśnie w ogrzewanie podłogowe.


Postaw na wydajność, oszczędność i ekologię


Wyższa wydajność systemu grzewczego to mniej zmarnowanej energii, czyli w praktyce niższe koszty ogrzewania. Bazowanie na odnawialnych źródłach energii to korzyść ekologiczna. Nowoczesny system grzewczy w domu umożliwia łatwe dostosowywanie i kontrolowanie temperatury powietrza. Są w tym celu stworzone specjalne aplikacje mobilne, można też wykorzystywać precyzyjne termostaty i piloty. Oszczędność, ekologia, wygoda – czy trzeba kogoś dłużej przekonywać do tego, że ogrzewanie podłogowe to strzał w dziesiątkę? Jako firma zajmująca się profesjonalnie instalacjami użytkowymi, gorąco polecamy to rozwiązanie wszystkim inwestorom – zarówno prywatnym, jak i firmom, instytucjom i innym podmiotom.

Powiększ mapę